Renk Bloklu Şortlu Takım - Bisküvi (ALC-X6136)

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺99,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺74,99(KDV Dahil)

Ürün İçeriği ve Özellikleri

Kumaş:

Ürün Tip:

:

Yıkama TalimatıGerekli olan  yıkıma talimatları ürünün iç kısmında bulunan etikette belirtilmiştir . Çamaşırlarla ilgili talimatlara ve işaretler ile ilgili bilgilere buradan sahip olabilirsiniz.

KUMAŞ TÜRLERİ

Pamuk: Soluk alabilen bir biçimde olması sebebiyle, terletmeyi en az indiren bir özelliğe sahip kumaş türüdür. Nemli havarlarda bile rahatlıkla tercih edilebilen bir yapıdır. Natürel dokusu gereği, alerjik tepkimeye neden olmaz. Yıkama ve ütüleme işlemleri yapılırken sıcaklık derecesine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Keten: Ketenli üretimler oldukça kuvvetli ve su çekiş gücü yüksek yapıdadırlar. Havayı izole edebilmesi sebebi ile ferah tutma özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle sıcak aylarda genellikle tercih edilen bir kumaş türüdür. Natürel keten ürünler, sıcak iken ütülenmemesine dikkat edilmelidir.

Viskon: Temizlenmesi basit olan bir kumaş  türüdür. Su çekme özelliği bulunmaktadır. Renk vermeyen, bir kumaştır. Dökümlü dokusu sebebiyle, zarif bir görünüm kazandırır. Çamaşır makinasında yıkanmaya uygun bir dokuya sahiptir.

Akrilik: Güneş ışığına karşı dayanıklıdır. Temizlenmesi basit olan bir kumaş türüdür. Yumuşak, konforlu ve tüy gibi olması sebebiyle kullanım yerlerinde sağladığı avantajları yüksektir. Akrilik ürünler çamaşır makinasında rahatlıkla yıkanılabilmektedir.

Polyester: Polyester liflerinin nemli ve nemsiz ortamlara direnç oranı fazlasıyla yüksektir. Aydınlığa, mikroplara karşı direnci ve kuvveti yüksek, uzun ömürlüdür. Elastik olması sebebiyle kırışmaya karşı kuvvetli ve dirençlidir. Soluk alabilen, tüy gibi hafif bir kumaştır. Çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilen, hızlı bir şekilde kuruyabilen ve ütüleme işlemi yapılmadan da kolaylıkla  kullanılabilmektedir.

Likra/Elastan: Elastiki özelliği sebebiyle, kuvvetli, dayanıklı formdaki dokuma türüne dahil olmaktadır. Hem uzunluğuna hem de genişliğine elastiki özelliği vardır. Düşük sıcaklıkta yıkanılması tercih edilen bir kumaş türüdür.

Denim: Anamaddesi pamuk olan, natürel, canlanmış bir ipliktir. Lastik payları olsa bile nemli havalarda asılmaması gerekir. Ön kısımdaki tahriş olma oranını en aza indirmek için ürünlerin içini dışına çıkararak yıkanılması tercih edilir. Ütüleme işlemi sırasında, buhar kullanımı oldukça önemlidir ve tavsiye edilir.

Şile Bezi: Tamamı pamuktan meydana getirilmiş olması sebebiyle terletmeyen, Herhangi bir alerjik özelliği olmayan bir kumaştır. Sıcak yaz aylarında özellikle tercih edilen bir kumaş türüdür.

Yün: Yünlü liflerin dokusundaki su emiş özelliği neticesinde yumuşak ve elastiki kumaşlardır. Kumaş içerisinde muhafaza edilen hava,  yünün güneşli ve soğuk havalarda oluşan iklim özelliklerine karşı sıcak ve soğuk geçirmeme özelliğini artırır. Böylelikle vücuttaki ısıyı dışarıya vermez. Gün boyu ısıyı korur.

Kadife: Dayanıklıdılar ve kolay eskimezler. Çağdaş ve alışılmış çoğu alanda kullanılabilen özel bir kumaş türüdür. Yıkanması kolay ve zahmetsizdir. Yapıları yumuşak hacimli ve parlaktır.

İpek: Nefes alabilen ve ferah tutma özelliğine sahiptir. Çok hassas ve bakımı oldukça zahmetli bir kumaş türüdür. Natürel lif içerdiği için sağlıklı bir kumaş türüdür. Göz alıcı ve kaygan dokuya sahip ipek kumaşlar oldukça yumuşak,  güçlüdür. Doğru tekniklerle buruşması oldukça zor ve uzun süre kullanılabilirler. Sıcak günlerde serin soğuk günlerde ise sıcak tutma özelliğine sahiptirler. Emiş gücü oldukça yüksektir.

Şifon: Yumuşak bir dokuya sahip,  krep ipliklerden oluşan,  hafif düz dokunmuş şeffaf bir kumaş türüdür. Bakımı oldukça basit ve elde yıkamaya uygundur. İnce kumaş olması nedeniyle leke tutmaz. Ütüleme yapılırken ütünün düşük derecede olması uygundur.

Saten: Düz, parlak ve kaygan bir kumaş türüdür. Dokusu oldukça zarif ve yumuşaktır. En büyük özellikleri parlaklıkları ve oldukça ince olmalarıdır. Ilık su ve deterjan ile yıkanabilmektedir. Hassas bir dokusu olduğundan ütüleme yapılırken ütünün derecesinin düşük olmasına dikkat edilmelidir.

Dokuma: Yılın her ayına göre üretilebilmektedir. Yüzeyi gözeneksiz ve seyrektir. Hem ağır hem de tüy gibi hafif kumaşlar olarak kullanılabilirler. Elastiki özellikleri olmadığından esneme yapmazlar. Kırışma ve buruşma özelliği fazladır o yüzden ütüleme istemektedir. Yıkaması ve bakımı oldukça kolaydır.

Dantel: Dantel kumaşlar oldukça hafif ve zarif bir kumaş türüdür. Dantel kumaşlar genellikle tekstilde süsleme ve aksesuar olarak kullanılmaktadır. Kıyafetlere şık bir görüntü katmak için kullanılabilir. Yıkması ve bakımı oldukça kolaydır. Kırışma özelliği yoktur ufak bir ütüleme işlemi yeterli olacaktır.

Etiketler
Renk, Bloklu, Şortlu, Takım, Bisküvi,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR