Beden Yapınıza Uygun Kıyafet Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

2020-11-19

Beden Yapınıza Uygun Kıyafet Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kendiniz için uygun kıyafetler giymek modanın ayrılmaz bir parçasıdır. Bu sadece şık olanı giymekle ilgili değildir. Moda biraz daha karmaşık olup ayrıca çeşitli vücut şekilleri için kuralları vardır. Vücut şeklinize göre doğru giysiyi bulmak kolay değildir ve özellikle standart olmayan bir figürünüz varsa bunun için uzun bir arama yapmanız gerekebilir.

Esas olarak alışveriş yapmak; bir mağazaya girerek ya da bir web sitesini ziyaret ederek size hitap eden güzel bir renge veya desene sahip bir elbise seçip almaktır. Ancak alışveriş yapmak bu kadar kolay değildir. Uygun bedeni bulmanız ve vücudu tipinize uyması son derece önemlidir.

Eğer bir online siteden alışveriş yaptıysanız ve aldığınız kıyafet size olmamışsa kolayca iade edebilmelisiniz. Bunun için alışveriş yaptığınız site oldukça önemlidir.

Vücut Tipinize Göre Nasıl Giyinirsiniz?

Vücut tipiniz yapınızın ana hatlarıdır. Bu nedenle, vücut tipinizi anlamak, kıyafetlerinizin modelini belirlemek ve stilinize uyacak şekilde ince ayarlamalar yapmanıza yardımcı olur. Buradaki fikir, seçtiğiniz elbiselerin güzel ve orantılı bir şekilde vücudunuza oturduğunu belirlemektir.

Vücudunuzun alt kısmına göre daha ağır bir üst bedene sahip iseniz bacaklarınızı göstermeniz veya gövdenin uzun görünmesi için V yakalı bluzlar ya da elbiseler seçmelisiniz. Bunun için farklı tarz arıyorsanız Alaçatı stili olarak uygun V yaka bluz, kazak ya da elbise seçebilirsiniz. Bunun dışında ise;

  • Vücut tipi, vücudun orantılı bir üst ya da alt kısmı ve iyi tanımlanmış bir bel kısmı ile en dengeli ise; kıyafetiniz doğru kıvrımlara iyi oturmalı ve bu eğrilerin ana hatlarını izlemelidir. Vücudunuzu salaş üstler veya altlarla eşleştirmek büyük bir yanlış olacaktır.
  • Eğer kalçanız geniş ve omuzlarınız dar ise bol pantolonlar, etekler ve fırfırlı üstleri olan elbiseler harika olacaktır. Ayrıca vücudunuza oturan üstlerden kaçınmalısınız.
  • Eğer standart bir vücut tipine sahipseniz etekleri, fırfırlı ve katmanlı üstleri seçin. Kolsuz, askısız ve tatlı çizgiler vücudunuzu harika gösterecektir. Blazerler, uzun ceketler ve pançolar sizin için doğru tercih olacaktır.

Görüldüğü gibi herkesin vücut tipi farklıdır. Önemli olan uygun kıyafeti bulup kendinize yakıştırmanızdır. Bunun için yapmanız gereken tek şey vücudunuzu tanımaktır. Böylelikle kıyafetleriniz sizi kusursuz gösterecektir.

 

Her Bedeni Sevdiren Kıyafetler

Her zaman şık görünmenin en iyi yolu, vücut tipinizi hangi siluetlerin sizi güzelleştirdiğini öğrenmektir. Ne tür bir bedene sahip olduğunuzu anlamak için tam boy bir aynanın önünde durarak vücudunuzu analiz edebilirsiniz.

Uzun boyluysanız veya özellikle inceyseniz, klasik, basit elbiseye ihtiyacınız olacaktır. Küçük göğüsleriniz varsa ve göğüslerini büyük göstermek istiyorsanız askısız modellerden kaçınmalısınız. Her bedene ve her yapıya uygun olan bazı kıyafetlerinde bulunduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle doğru alışveriş için vücudunuzu son drece iyi tanımalısınız.

 

En İyi Alışveriş Siteleri

Alışveriş yapmak günümüzde online siteler sayesinde oldukça kolay oldu. Bunun bazı riskleri de olduğu orta da ancak doğru site ile aradığınız tüm kıyafetlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bayan giyim konusunda oldukça fazla ürün yelpazesine sahip olan trend Alaçatı sitesini ziyaret etmeniz gerekecektir.

Tüm vücut tiplerine uygun farklı bedende pek çok kıyafet ve aksesuar bulmanız mümkündür. Ayrıca satın aldığınız kıyafet size uygun olmadığında kolaylıkla iade işlemi başlatabilir ya da değişim talep edebilirsiniz. Güvenilir ve kaliteli alışveriş içinde oldukça rahat edebileceğiniz bir sitedir.

İstediğiniz farklı tarzda kıyafetleri bu sitede bularak kusursuz görünmeyi başarabilirsiniz. Kıyafette doğru adres için siteye mutlaka bir göz atmalısınız. Bütçenize uygun en şık bayan elbise modelleri çeşitlerini online giyimin adresi alacatistili.com'da bulabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı
x
İletişime geçmek için tıklayınız
Tıklayınız